Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Sty 21

Ferie zimowe na Rubinkowie

Alt. tekst

Fot. Krzysztof Kochański

Klub „Jantar” serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia w ramach „Ferii zimowych na Rubinkowie”!
Zajęcia w trakcie trwania ferii (12-25.02.2018 r.) odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00
W programie zajęć zaplanowano m.in.: kino, basen, Barbarkę, Jump Arenę, warsztaty plastyczne i Kinder Park.
Koszt za dwa tygodnie wynosi 300 zł; dla mieszkańców osiedla: 250 zł.
Zapisy i szczegółowe informacje w klubie przy ul. Dziewulskiego 12 lub pod nr tel. 56 639 86 47.
 

Paź 02

Kolejne spółdzielcze popołudnie za nami

To już czwarte „Spółdzielcze Popołudnie” – impreza integracyjna dla mieszkańców toruńskich osiedli, którzy w tym roku w Arenie Toruń bawili się 30 września. Organizatorami poprzednich edycji  były trzy toruńskie spółdzielnie: Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa (w 2014 r.), SM Rubinkowo (w 2015 r.) oraz SM Na Skarpie ( 2016 r.). W tym roku dołączyła do nich SM „Kopernik”, najstarsza toruńska spółdzielnia mieszkaniowa, świętująca swoje 115-lecie. Partnerami wydarzenia były też SM „Geofizyka” i SM  „Zieleniec”. Ta ostatnia istnieje od 25 lat.

Wśród gości nie zabrakło honorowych patronów wydarzenia – marszałka województwa Piotra Całbeckiego oraz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który uhonorował świętujące spółdzielnie statuetkami szklanych aniołów. Obecny był również przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski.

W tym roku gwiazdą imprezy była grupa „Pectus”, a jako support  wystąpił Willam Pestigiacomo, Włoch mieszkający w Toruniu, finalista 6. edycji „The Vois of Poland”. Spotkanie było też okazją do prezentacji klubów osiedlowych i sportowych działających w spółdzielniach. Na estradzie wystąpiły m.in.: zespół DTKF Shanty, Mała Rewia, grupa breakdance „Super Heroes”, Studio Tańca Defense oraz Toruński Klub Karate Kyokushin.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Wrz 19

Nowy parking przy ul. Łyskowskiego 17 do poprawki

W dniu jutrzejszym koperty, które stanęły na wjeździe w strefę zamieszkania przy ul. Łyskowskiego 13 znikną na dobre! 

Dzięki wiadomościom od mieszkańców osiedla, a przede wszystkim tejże okolicy mogliśmy interweniować do Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu właśnie w tej sprawie, jak się okazało nie byliśmy sami, sprawą również zajęła się redakcja Dzień Dobry Toruń. 

Jak informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD, wykonawca (firma Transbruk Barczyńscy) przyznał się do błędu i w środę zaplanował usunięcie kopert dla niepełnosprawnych

Wrz 11

Remont parkungu przy ul. Łyskowskiego 17

Parking przy ul. Łyskowskiego 17 zyska nową nawierzchnię i chodnik, prace rozbiórkowe są już za drogowcami! 

Na placu budowy pojawiły się walce i rozściełacze. Rozpoczęło się układanie nawierzchni. W związku z tym cały parking jest wyłączony z użytkowania.

W miejsce starego, zdegradowanego asfaltu zostanie ułożony nowy. Pomiędzy parkingiem, a jezdnią zostanie wykonany nowy chodnik, a dla uporządkowania parkowania pojawi się oznakowanie poziome. Wszystkie prace będą kosztowały ponad 143 tys. zł. Ich wykonawcą jest firma Transbruk Barczyńscy.

Warto wiedzieć, że ubiegłym roku został wyremontowany sąsiedni parking przy ul. Łyskowskiego 21, natomiast dwa lata temu ten leżący przy ul. Łyskowskiego 23-23e.

 

Wrz 05

Spółdzielcze popołudnie 2017

30 września o godz. 16 po raz czwarty spotkamy się podczas Spółdzielczego Popołudnia w Arenie Toruń, w tym roku gwiazdą imprezy będzie grupa „PECTUS”.

Tegoroczna impreza niesie pozytywne przesłanie, a piosenki takie jak „Barcelona” oraz rytmy bluesa i country wprowadzą nas w doskonały nastrój. Suportem, będzie występ Willama Pestigiacomo, Włocha mieszkającego w Toruniu, finalisty 6 edycji „The Vois of Poland”.

Spółdzielcze Popołudnie to również prezentacja działalności klubów osiedlowych i sportowych działających w naszych spółdzielniach.  Na estradzie zaprezentują się: Zespół DTKF Shanty, Mała rewia, Grupa Break Dance „Super Heroes”, Studio Tańca Defense oraz Toruński Klub Karate Kyokushin.

Spółdzielcze Popołudnie” to impreza, której organizatorami dotychczas były trzy toruńskie spółdzielnie: Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa (w 2014 r.), Spółdzielnia Mieszkaniowa RUBINKOWO (w 2015 r.) oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa NA SKARPIE ( 2016 r.). 

Rolę lidera tegorocznej imprezy pełnić będzie Spółdzielnia Mieszkaniowa „KOPERNIK”, która dołączyła do grona organizatorów imprezy. Jest to najstarsza toruńska spółdzielnia mieszkaniowa. Swoją 115 rocznicę powstania będzie obchodzić na jedynej takiej imprezie w Polsce, jaką jest, Spółdzielcze Popołudnie w Toruniu! Partnerami wydarzenia są Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zieleniec”, która odchodzi jubileusz 25 – lecia powstania oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Geofizyka”.

Patronat honorowy nad koncertem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Patronat medialny TV Toruń i Radio Gra.

Bilety w cenie 7 zł do kupienia dostępne są w:

  • Klub Kameleon, ul. Tuwima 9, tel. 56 622-56-64,
  • Klub Sobótka, ul. Wojska Polskiego 43/45, tel. 56 623-08-72,
  • Klub Jantar, ul. Dziewulskiego 12, tel. 56 639-86-47,
  • Klub Rubin, ul. Łyskowskiego 29/35, tel. 56 659-91-48,
  • Klub Zodiak, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, tel. 56 648-68-55,
  • Siedziba SM Kopernik, ul. Matejki 94/96.

Sie 30

Tramwajem przez Rubinkowo… – konsultacje

Urząd Miasta powraca do konsultacji społecznych dotyczących rozwoju komunikacji tramwajowej na Rubinkowie po tym jak proces, który magistrat prowadził w 2016 r. został zawieszony.
 
Nie zapadły decyzje dotyczące wyboru trasy i ze względu na brak środków finansowych zadanie zostało przesunięte do rezerwy. Pojawiły się jednak wówczas nowe propozycje przebiegu trasy tramwajowej zgłoszone przez torunian. Przeanalizowane przez ekspertów nowe warianty Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia teraz chce zaprezentować mieszkańcom.
 
Wszystkich zainteresowanych powstaniem trasy tramwajowej prowadzącej przez Rubinkowo zapraszamy w dniu 5 września 2017 roku o godz. 17:00 do IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Rydygiera 12a na spotkanie. Wezmą w nim udział przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Toruniu oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Miejskiego Zarządu Dróg.
 

Podczas spotkania omówione zostaną wszystkie zgłoszone warianty przebiegu trasy tramwajowej przez Rubinkowo. Na mapie widocznej poniżej wskazano 7 wariantów wytyczenia linii tramwajowej na tym osiedlu. Pierwsze trzy warianty to propozycje przygotowane wcześniej przez wykonawcę, już omawiane. Wariant nr 4 uwzględnia uwagi mieszkańców, jakie pojawiły się w trakcie I etapu konsultacji – linia tramwajowa w tym wariancie jest usytuowana po zachodniej stronie targowiska Manhattan. Warianty 5, 6 i 7 zostały zaproponowane przez uczestników I etapu konsultacji społecznych.

Wszystkie propozycje zostały poddane tzw. analizie wielokryterialnej, w której ocenia się przedsięwzięcie pod kątem komunikacyjnym, technicznym, ochrony środowiska, społecznym i ekonomicznym. Podczas spotkania będą omawiane wyniki tej analizy, pokazywać ich mocne i słabe strony.

 
Swoje opinie i propozycje dotyczące linii tramwajowej na osiedlu Rubinkowo można też przesłać na adres konsultacje@um.torun.pl do dnia 19 września 2017 r.
 
 

Lip 21

Kolejny mostek nad Stugą Toruńską wyremontowany

Piesi i rowerzyści mogą korzystać z nowego mostku nad Strugą Toruńską, który połączył nasze osiedle a dokładnie ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż Strugi z drogą rowerową i chodnikiem poprowadzonymi wzdłuż Trasy Średnicowej Północnej.

Mostek znajduje się na wysokości ul. Donimirskiego i zastąpił starą, metalową konstrukcję. W ramach zadania powstał także fragment ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem.

Dzięki inwestycji poprawiły się warunki ruchu pieszo-rowerowego pomiędzy Rubinkowem i Trasą Średnicową Północną. Zwiększył się komfort i bezpieczeństwo użytkowników trasy: nawierzchnia jest szeroka i równa, a całość oświetlona.

 Inwestycja kosztowała 395 tys. zł.

Lip 18

Uwaga właściciele czworonogów!

Drodzy właściciele czworonogów,

jak informuje portal „Pies w Toruniu z naszego osiedla docierają informacje o zatruciach i zgonach psów. Ktoś rozrzuca trutkę na szczury! Taki przypadek zauważono w labiryncie na wybiegu dla psów przy ul. Niesiołowskiego. Jakiś czas temu dostaliśmy również informację o rozrzucanym mięsie naszpikowanym ostrymi przedmiotami.

Zanim spuścicie psa ze smyczy, sprawdźcie uważnie teren wybiegu lub psiego parku czy czasem nie ma niczego podłożonego.

Cze 28

Kultowe Rubinkowo i Skarpa

Muzeum Historii Torunia zaprasza na wystawę „Miasto – Ludzie – Muzeum. Kultowe osiedla. Historia Rubinkowa i osiedla Na Skarpie”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 czerwca o godzinie 17:00 w Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów).

Na ekspozycji można zobaczyć wiele fotografii, z których pierwsze wykonano w styczniu 1975 roku, z okazji postawienia pierwszej ściany bloku na osiedlu Rubinkowo, a ostatnie pochodzą już z lat 90-tych XX wieku. Niewątpliwą atrakcję stanowi także krótki film zmontowany z fragmentów nadawanych przez pierwszą telewizję osiedlową działającą na początku lat 90-tych XX wieku, przy Spółdzielni Mieszkaniowej :Rubinkowo”. Inną formą podróży w minione czasy jest próba odtworzenia pokoju w bloku wielkopłytowym z lat 80-tych XX wieku lub pokazanie wielu przedmiotów codziennego użytku charakterystycznych dla tamtej epoki.

Na zwiedzających czeka również wiele innych atrakcji. Wystawa potrwa do 22 października.

Cze 23

Wybieramy projekty

W dniach 17 – 26 czerwca 2017 r. można oddawać głosy na projekty zgłoszone przez torunian w ramach budżetu partycypacyjnego na 2018 rok. Głosy będzie można oddawać łącznie na 129 projektów z czego 5 na projekty osiedlowe. Do rozdysponowania jest kwota 7,05 mln złotych.

Wśród projektów, które są dostępne dla naszego osiedla znalazła się budowa nowoczesnego boiska do gry w piłkę plażową i siatkówkę przy Zespole Szkół nr 8, rozbudowa parkingu samochodowego przy ul. Filomatów Pomorskich na terenie przylegającym do już istniejącego parkingu, montaż stołów do gier planszowych w Zakątku Seniora przy ul. Buszczyńskich 3 i od strony balkonów bloku przy ul. Piskorskiej 10, modernizacja boiska sportowego przy ul. Dziewulskiego 10 oraz remont boiska przy ul. Donimirskiego.

Powyższe projekty to nie koniec! Głosować można również na projekty ogólnomiejskie np. na te, które bezpośrednio tyczą się naszego osiedla jak rozbudowa skateparku przy ul. Rydygiera 12 czy też na stworzenie miejsca wypoczynku w środku lasku między placem Cyrkowym a ul. Winną, przy Forcie I im. Jana III Sobieskiego.

Prawo głosu mają mieszkańcy Torunia, czyli osoby posiadające centrum życiowe na terenie Torunia, które ukończyły 16 lat. Każdy może oddać głos tylko raz. Głosować będzie można za pośrednictwem strony internetowej lub wypełniając kartę do głosowania. Kartę można wrzucić do urny w wyznaczonym punkcie:

Punkt Informacyjny Urzędu Miasta – Centrum, ul. Wały gen Sikorskiego 8
PIUM – Podgórz, ul. Poznańska 52
PIUM – Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b
PIUM – Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 38
PIUM – Plaza, ul. Broniewskiego 90
Wydział Spraw Administracyjnych, ul. Batorego 38/40
Wydział Ewidencji i Rejestracji, ul. Wały gen. Sikorskiego 25
Książnica Kopernikańska, filia nr 7 – Rudak, ul. Okólna 169

lub wysłać pocztą na adres:
Urząd Miasta Torunia
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń

Specjalny mobilny punkt będzie też działał podczas pikniku z okazji Święta Miasta 24 czerwca, na Bulwarze Filadelfijskim.

Starsze posty «