Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

«

»

Mar 16

Co z tramwajem prowadzącym przez Rubinkowo?

Trwają przygotowania do konsultacji społecznych, dotyczących rozbudowy sieci tramwajowej na Rubinkowie. Konsultacje powinny odbyć się w II kwartale tego roku.

Emocje wśród mieszkańców Rubinkowa budzi planowana rozbudowa linii tramwajowej w ramach Bit City II. Można się było o tym przekonać podczas ostatniego spotkania prezydenta z mieszkańcami Rubinkowa. Sporo pytań dotyczyło komunikacji. Zwłaszcza połączenia dwóch głównych linii tramwajowych, biegnących ulicami Skłodowskiej-Curie i Szosą Lubicką.

Rozważane są trzy warianty. Jeden przewiduje połączenie pętli tramwajowych znajdujących się na ul. Skłodowskiej-Curie i Olimpijskiej. Nieoficjalnie mówi się, że jest on najdroższy i ma małe szanse na realizację. Dwa kolejne zakładają, że nowe tory położone zostaną od skrzyżowania Szosy Lubickiej z ul. Przy Skarpie (plac Sybiraków) w stronę targowiska Manhattan. Dalszy ich przebieg różni się. Pierwszy wariant zakłada, że linia przebiegać będzie obok targowiska, dalej przez ulicę Łyskowskiego i Rydygiera aż do Wschodniej i dotrze do torowiska ciągnącego się wzdłuż Skłodowskiej-Curie. Wiąże się to z przebudową ulicy Rydygiera ibudową dodatkowych miejsc parkingowych. Inna koncepcja przewiduje budowę linii tramwajowej od placu Sybiraków tuż przy Manhattanie, obok komisariatu policji wprost do ulicy Wierzbowej i dalej do Skłodowskiej-Curie (pętla Elana). W obu przypadkach linia przebiegałaby między targowiskiem a blokami.- Pytałem na spotkaniu dlaczego tory nie mogłyby zostać ułożone przy Manhattanie, ale nie od strony bloków, tylko po przeciwnej stronie, przy istniejących tam dużych sklepach – mówi pan Kazimierz. Otrzymałem odpowiedź od urzędników, że w tym miejscu pod ziemią przebiega linia ciepłownicza i jej przełożenie raczej nie wchodzi w grę.

Na to, aby inwestycja weszła w fazę realizacji, potrzeba jeszcze trochę czasu. Najpierw przeprowadzone zostaną konsultacjespołeczne w sprawie rozwoju komunikacji tramwajowej w Toruniu. Urząd Miasta rozpoczął poszukiwania firmy, która je przeprowadzi. Konsultacje powinny odbyć w drugim kwartale roku. Budowa linii tramwajowej miałaby się rozpocząć w 2018 roku i zakończyć w ciągu trzech lat. [Michał Fudali, Nowości]

1 komentarz

  1. Maciej

    No najlepiej żeby mi teraz puścili jeszcze tramwaj pod oknem !!!!
    STANOWCZE NIE !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>