Bez kategorii

Temat na spotkania z prezydentem

baner_tematy_spotkania_2016_mDyskusje warsztatowe w małych grupach moderowane przez prezydenta i jego zastępców to nowość podczas tegorocznego cyklu spotkań prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami. Na zgłoszenia tematów do dyskusji czekamy do 7 lutego.

– Chcemy aktywnego uczestnictwa mieszkańców w spotkaniach. Wiemy, że część osób przychodzi tylko po to, by załatwić dotyczące ich sprawy – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. Stąd pomysł dyskusji warsztatowych w małych grupach oparty na metodzie World Cafe. Podczas warsztatów będę się przemieszczał i w każdej grupie będę około 15 minut.

Część warsztatowa rozpocznie się o godz. 17.00, czyli godzinę przed spotkaniem ogólnym. Będzie to praca w trzech bądź czterech grupach tematycznych moderowana przez prezydenta Michała Zaleskiego, jego zastępców lub dyrektorów wydziałów i jednostek miejskich.

Czekamy na zgłoszenia tematów, o których dyskutować będziemy przy stolikach warsztatowych – powiedział dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia Paweł Piotrowicz. – Każdy temat będzie omawiany przez 15 minut. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie. Mamy jednak nadzieję, że sprostamy mu i wyjdziemy ze spotkań z cennym materiałem, który będzie służył miastu do podejmowania dalszych działań.

Każda z grup roboczych będzie miała okazję do porozmawiania na tematy ważne dla osiedla i całego miasta oraz zgłoszenia swoich propozycji rozwiązań. Praca moderatorów z jedną grupą osób trwa maksymalnie 15 minut, po upływie których przemieszczają się do następnego stolika lub sali. Wnioski mieszkańców wynikające z pracy grup roboczych będą protokołowane przez pracownika merytorycznego. Taki sposób organizacji dyskusji oparty jest na metodzie World Cafe, która jest metodą konwersacyjną służącą do prowadzenia dialogu oraz poszukiwania kreatywnych pomysłów dotyczących wybranych zagadnień związanych z życiem danej zbiorowości. Pozwoli to przeobrazić dyskusję we wspólne poszukiwanie rozwiązań zamiast zgłaszania wniosków.

Tematy do prac w grupach np. drogi lokalne, czy komunikacja miejska można zgłaszać poprzez ankietę internetową dostępną na stronie miasta. Ankieta dostępna będzie również w toruńskim dzienniku „Nowości” oraz w formie papierowej w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia:

  • PIUM – Centrum, ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  • PIUM – Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b
  • PIUM – Podgórz, ul. Poznańska 52
  • PIUM – Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 38 (pętla autobusowa)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *