Bez kategorii

Wybierzemy spośród 8 projektów

BPMieszkańcy Rubinkowa mają 369 tysięcy złotych do dyspozycji w ramach budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. Jeszcze w czerwcu zdecydujemy, które z 8 zaproponowanych przez mieszkańców projektów zostaną zrealizowane.

Łącznie złożono 11 projektów do budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. 8 zostanie poddanych głosowaniu. 3 projekty odrzucono.

W tym roku we wszystkich częściach miasta wnioski w sumie są droższe niż dostępne pule pieniędzy – mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta. – Cieszę się z tego, bo jest rywalizacja i rzeczywiście mieszkańcy będą musieli podejmować decyzje, co jest dla nich ważniejsze.

Głosowanie rozpocznie się w sobotę 18 czerwca i potrwa 10 dni – do 27 czerwca. Prawo głosu mają mieszkańcy Torunia, czyli osoby posiadające centrum życiowe na terenie Torunia, które ukończyły 16 lat. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej www.budzet.torun.pl lub wypełniając kartę do głosowania. Kartę można wrzucić do urny w wyznaczonym punkcie:

  • Punt Informacyjny Urzędu Miasta – Centrum, ul. Wały gen Sikorskiego 8
  • PIUM – Podgórz, ul. Poznańska 52
  • PIUM – Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b
  • PIUM – Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 38
  • PIUM – Plaza, ul. Broniewskiego 90
  • Wydział Spraw Administracyjnych, ul. Batorego 38/40
  • Wydział Ewidencji i Rejestracji, ul. Wały gen. Sikorskiego 25

lub wysłać pocztą na adres:
Urząd Miasta Torunia
Ul. Wały gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

Specjalny mobilny punkt będzie też działał podczas pikniku z okazji Święta Miasta 25 czerwca.

Karty będą dostępne w punktach głosowania i na www.torun.pl/bp od 17 czerwca.

Każdy mieszkaniec może wypełnić tylko jedną kartę, oddać głos na jeden, dwa lub trzy projekty z listy ogólnomiejskiej i na jeden, dwa lub trzy z jednej listy lokalnej.

Lista projektów poddanych pod głosowanie (zawiera wszystkie projekty osiedlowe z podziałem na osiedla oraz projekty ogólnomiejskie, a także linki umożliwiające pobranie treści poszczególnych wniosków)

Lista projektów odrzuconych, z uzasadnieniem

Budżet partycypacyjny w Toruniu 2017 (prezentacja).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *