Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

«

»

Kwi 19

Wypoczynek nad strugą toruńską

Od poniedziałku, 24 kwietnia 2017 r. ruszają zapisy chętnych do udziału w konsultacjach społecznych na temat zagospodarowania terenów wzdłuż Strugi Toruńskiej.

Miasto konsultować będzie obszar całej Strugi Toruńskiej, ale ze względu na jej długość skupi się na trzech fragmentach rzeczki, leżących w obszarach zamieszkałych:

  • Grębocin
  • W rejonie osiedla Chrobrego
  • Przy osiedlu Rubinkowo, w okolicach ul. Donimirskiego – teren, z którego chętnie korzystają mieszkańcy osiedla:

Warto wiedzieć, że obszar Strugi Toruńskiej naturalnie ubarwia krajobraz naszego miasta. Ma liczne walory przyrodnicze oraz historyczne, dlatego jego aranżacja powinna odbywać się z zachowaniem dbałości o środowisko. Wstępne pomysły przewidują m.in.: uporządkowanie otoczenia rzeki, instalacje elementów małej architektury, nowe nasadzenia czy ścieżki rowerowe. Miejsca nad Baszką powinny odpowiadać oczekiwaniom mieszkańców Torunia oraz turystów, którzy każdego roku tak licznie odwiedzają nasze miasto i jednocześnie przewidywać potrzebę ochrony środowiska naturalnego i zachowania istniejących w tym terenie ostoi dzikiej przyrody. Zastanawiając się dziś nad sposobem urządzenia terenów nad Baszką, będziemy przywoływać także pomysły i koncepcje z roku 2013, kiedy to spotykaliśmy się z mieszkańcami by rozmawiać o tym temacie (choć w o wiele mniejszym zakresie).

Od 24 kwietnia można rejestrować się na platformie internetowej „W Dialogu”. Rejestracji dokonujemy w zakładce Panel mieszkańca (należy podać adres e-mail oraz hasło, jakiego chcecie używać logując się do systemu „W Dialogu”). Zarejestrowane osoby będą miały dostęp do opisu konsultacji, materiałów informacyjnych dotyczących Strugi Toruńskiej oraz publikowanych raportów.

Od 8 do 27 maja na platformie, pod adresem https://torun.wdialogu.uw.edu.pl/, prowadzona będzie debata tekstowa. Uczestniczyć w niej będą mogli wszyscy zarejestrowani mieszkańcy.

13 maja odbędą się spotkania otwarte z udziałem mieszkańców w formie spacerów badawczych. Poniżej harmonogram spotkań:

– godz. 10.00 – skrzyżowanie ul. Olsztyńskiej z Ceramiczną
– godz. 12.00 – plac przed budynkiem na ul. Donimirskiego 9
– godz. 14.00 – zielony skwerek przy ul. Wojska Polskiego

16 czerwca na platformie internetowej „W Dialogu” opublikowany zostanie raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych. Do 23 czerwca mieszkańcy będą mogli wnosić uwagi do raportu (aby móc uczestniczyć w tym etapie konsultacji należy być zarejestrowanym na platformie).

30 czerwca – publikacja raportu po uwzględnieniu uwag mieszkańców i zakończenie konsultacji.

Uwagi dotyczące konsultowanych terenów można różnież przesyłać mailowo na adres konsultacje@um.torun.pl, od 8 do 27 maja 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>