Konsultacje tramwajowe

Urząd Miasta powraca do konsultacji społecznych dotyczących rozwoju komunikacji tramwajowej na Rubinkowie po tym jak proces, który magistrat prowadził w 2016 r. został zawieszony. 

Nie zapadły decyzje dotyczące wyboru trasy i ze względu na brak środków finansowych zadanie zostało przesunięte do rezerwy. Pojawiły się jednak wówczas nowe propozycje przebiegu trasy tramwajowej zgłoszone przez torunian. Przeanalizowane przez ekspertów nowe warianty Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia teraz chce zaprezentować mieszkańcom.

Wszystkich zainteresowanych powstaniem trasy tramwajowej prowadzącej przez Rubinkowozapraszamy w dniu 5 września 2017 roku o godz. 17:00 do IX LO w Toruniu im. Kazimierza Jagiellończyka, ul. Rydygiera 12a na spotkanie. Wezmą w nim udział przedstawiciele MZK w Toruniu Sp. z o.o. oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Miejskiego Zarządu Dróg.

Podczas spotkania zostanie omówionych 7 propozycji przebiegu trasy – mapka oraz dodatkowe informacje dostępne tutaj: www.rubinkowo.cba.pl/aktualnosci/tramwajem-przez-rubinkowo-konsultacje//

Swoje opinie i propozycje dotyczące linii tramwajowej na osiedlu Rubinkowo można też przesłać na adres konsultacje@um.torun.pl do dnia 19 września 2017 r.